| Cinch module set audio polar white/red | |
| Art No. | 1989 |
| EAN No. | 4011334284161 |
| P.U. | 1 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
|
| Colour independent of design lines | polar white/red |
| Material | Plastic/metal |
| Surface appearance | matt |
| Dimensions, per module (W x H x D) | 15 x 18 x 35 mm |
| Installation mode | clamp fastening |
| Conductor cross-section | 0,2…0,325 mm² |
|
|
| Conductor Ø | 0,5…0,65 mm (AWG 24-22) |
|
|
| Weight | ≈ 30 g |
| Application, usage | Communication technology |
| Secondary design line(s) | ACCESSORIES, Berker Integro Module inserts, Berker Integro Classic, Berker Integro Flow, Berker Integro Pure |
|
|
Order Overview for Media Accesories Media Accesories |
PDF, 347 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Integro Integro |
PDF, 386 KB |
|
|
Product Data Sheet for 1989 Cinch module set audio polar white/red |
PDF, 350 KB |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
142702 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, white glossy | 10 prt. |
|
142709 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, polar white glossy | 10 prt. |
|
14271404 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, aluminium, matt, lacquered | 10 prt. |
|
14271606 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, anthracite, matt | 10 prt. |
|
14271909 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, polar white matt/velvety | 10 prt. |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
142702 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, white glossy | 10 prt. |
|
142709 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, polar white glossy | 10 prt. |
|
14271606 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, anthracite, matt | 10 prt. |
|
14271909 | Central plate for 3 MINI-COM modules Central plate system, polar white matt/velvety | 10 prt. |