| Change-over switch surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt | |
| Art No. | 30763505 |
| EAN No. | 4011334394891 |
| P.U. | 10 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
|
|
|
| Nominal voltage | 250 V |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Switching current | 10 AX |
| Colour of design line | grey/light grey |
| Colour | dark grey |
| RAL colour | RAL 7011 - Iron grey |
| Material | thermoplastic |
| Surface appearance | matt |
| Depth | 61,5 mm |
| Height | 76 mm |
| Width | 76 mm |
|
|
|
|
|
|
|
| Operating temperature | -40…30 °C |
| Storage/transport temperature | -50…50 °C |
| Application, usage | Surface-mounted wet-room installation |
| Main design line | Berker W.1 |
| Information text | Pins of quick-release lock made of ZAMAK |
|
|
Order Overview for W.1 - Switches / Push-buttons W.1 - Switches / Push-buttons |
PDF, 958 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker W.1 Berker W.1 |
PDF, 4,8 MB |
|
|
Product Data Sheet for 30763505 Change-over switch surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt |
PDF, 477 KB |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
13383502 | Frame 1gang, can be illuminated 12 ... 24 V, for housings surface-mounted Berker W.1, white | 1 prt. |
|
13383503 | Frame 1gang, can be illuminated 12 ... 24 V, for housings surface-mounted Berker W.1, blue | 1 prt. |
|
13383512 | Frame 1gang, can be illuminated 230 V, for housing surface-mounted Berker W.1, white | 1 prt. |
|
13383513 | Frame 1gang, can be illuminated 230 V, for housing surface-mounted Berker W.1, blue | 1 prt. |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
6130763545 | Rocker Berker W.1 | 10 prt. |
Combination change-over switch/SCHUKO socket outlet with hinged cover surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt
SCHUKO socket outlet with hinged cover surface-mounted with enhanced touch protection, Berker W.1, grey/light grey matt
Combination series switch/SCHUKO socket outlet with hinged cover surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt
SCHUKO socket outlet 2gang horizontal with hinged cover surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt
SCHUKO socket outlet 2gang vertical with hinged cover surface-mounted Berker W.1, grey/light grey matt