| Frame 3gang Berker R.3, glass black | |
| Art No. | 10132216 |
| EAN No. | 4011334393214 |
| P.U. | 5 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
| Technical version | 3gang |
| Number of sockets | 3 |
| Colour of design line | glass black |
| Colour | black |
| Colour | black |
| RAL colour | RAL 9005 - Jet black |
| Material | glass |
| Surface appearance | glossy |
| Type of surface treatment | untreated |
| Depth | 9,9 mm |
| Height | 81,2 mm |
| Width | 223,2 mm |
| Installation mode | for vertical and horizontal mounting, clamp fastening |
| Protection index IP | IP20 |
| Main design line | Berker R.3 |
|
|
|
Order Overview for Frames Frames |
PDF, 757 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker R.3 Berker R.3 |
PDF, 13,1 MB |
|
|
Product Data Sheet for 10132216 Frame 3gang Berker R.3, glass black |
PDF, 311 KB |