| Frame 5gang Berker R.1, polar white glossy | |
| Art No. | 10152189 |
| EAN No. | 4011334392941 |
| P.U. | 2 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
| Technical version | 5gang |
| Number of sockets | 5 |
| Colour of labelling | 105,105,105 |
| Colour of design line | polar white |
| Colour | polarwhite |
| Colour | white |
| RAL colour | RAL 9010 - Pure white |
| Material | thermoplastic |
| Material for printing | ASA polar white |
| Surface appearance | glossy |
| Type of surface treatment | untreated |
| Depth | 9,9 mm |
| Height | 80,7 mm |
| Width | 364,7 mm |
| Installation mode | for vertical and horizontal mounting, clamp fastening |
| Shading parameter | R1_biały |
| Laser parameter | R1_weiß |
| Protection index IP | IP20 |
| Main design line | Berker R.1 |
|
|
|
Order Overview for Frames Frames |
PDF, 1,3 MB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker R.1 Berker R.1 |
PDF, 13,8 MB |
|
|
Product Data Sheet for 10152189 Frame 5gang Berker R.1, polar white glossy |
PDF, 279 KB |