| Frame 3gang surface-mounted Surface-mounted accessories, polar white glossy | |
| Art No. | 10310069 |
| EAN No. | 4011334175841 |
| P.U. | 5 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
| Technical version | 3gang |
| Colour of design line | polar white |
| Colour | polarwhite |
| Colour | white |
| RAL colour | RAL 9010 - Pure white |
| Material | duroplastic |
| Surface appearance | glossy |
| Type of surface treatment | untreated |
| Depth | 35 mm |
| Insertion depth | 33,5 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 225 mm |
| Installation mode | for vertical and horizontal mounting |
|
|
|
| Protection index IP | IP20 |
| Main design line | Surface-mounted accessories |
| Information text | For matching pipe lead-ins and replacement for cable and duct entries, refer to the chapter Dry surface-mounted installation. |
|
|
Order Overview for Surface-mounted frames Surface-mounted frames |
PDF, 397 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker Arsys Berker Arsys |
PDF, 14 MB |
|
|
Product Data Sheet for 10310069 Frame 3gang surface-mounted Surface-mounted accessories, polar white glossy |
PDF, 264 KB |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
102132 | Base plate 3gang, self-extinguishing Surface-mounted accessories, white | 10 prt. |
|
1813 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, white | 10 prt. |
|
181305 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, black | 10 prt. |
|
181309 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, polar white | 10 prt. |
|
181705 | Tube entry Surface-mounted accessories, black | 10 prt. |
|
181709 | Tube entry Surface-mounted accessories, polar white | 10 prt. |
| Further articles (1) | |||
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
1813 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, white | 10 prt. |
|
181305 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, black | 10 prt. |
|
181309 | Wire and duct entry Surface-mounted accessories, polar white | 10 prt. |
|
181705 | Tube entry Surface-mounted accessories, black | 10 prt. |
|
181709 | Tube entry Surface-mounted accessories, polar white | 10 prt. |
Central plate with installation opening Ø 18.8 mm Central plate system, stainless steel matt, lacquered