| Frame 1gang Berker Arsys, gold matt, aluminium anodised | |
| Art No. | 13140002 |
| EAN No. | 4011334175124 |
| P.U. | 10 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
| Technical version | 1gang |
| Number of sockets | 1 |
| Design lines special colours | gold |
| Colour | gold |
| Colour | gold optics |
| RAL colour | RAL 1004 - Golden yellow |
| Material / workmanship | aluminium, anodised |
| Material | Aluminium |
| Surface appearance | matt |
| Type of surface treatment | Anodised |
| Depth | 9,5 mm |
| Support plate thickness | max. 1,1 mm |
| Height | 80,5 mm |
| Width | 80,5 mm |
| Installation mode | for vertical and horizontal mounting, clamp fastening |
| Protection index IP | IP20 |
| Main design line | Berker Arsys |
|
|
Order Overview for Frames Frames |
PDF, 542 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker Arsys Berker Arsys |
PDF, 14 MB |
|
|
Product Data Sheet for 13140002 Frame 1gang Berker Arsys, gold matt, aluminium anodised |
PDF, 336 KB |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
105600 | Sealing for 1gang frame with 19 mm edge Berker Arsys, black | 10 prt. |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
105600 | Sealing for 1gang frame with 19 mm edge Berker Arsys, black | 10 prt. |