| Comb busbar 6 mm{\super 2}, 8 modules | |
| Art No. | 80909004 |
| EAN No. | 4011334417644 |
| P.U. | 5 part |
| Price * | on demand |
| Price Group | |
| Fixing mode | Screwable |
| Rated operational voltage Ue | 230 V |
| Rated current | 16 A |
| Nominal dimension | 114 mm |
| Conductor cross-section | 6 mm² |
|
| With shock protection | no |
| Insulated | yes |
|
|
Order Overview for Busbars Busbars |
PDF, 296 KB |
|
|
Catalogue Chapter for Berker KNX - easy Berker KNX - easy |
PDF, 2,8 MB |
|
|
Product Data Sheet for 80909004 Comb busbar 6 mm{\super 2}, 8 modules |
PDF, 246 KB |
| Art No. | Description | P.U. | |
|---|---|---|---|
|
80909000 | End caps for bus bar | 10 prt. |